Każda osoba niezależnie od rozmiaru swojego ciała, wyglądu czy sprawności jest wartościowa i zasługuje na szacunek, akceptację i reprezentację w mediach społecznościowych. Na sesję zaprosiłyśmy osoby zmagające się z niskim poczuciem własnej wartości, w trakcie terapii czy zmagające się z zaburzeniami odżywiania. Zaprosiłyśmy zarówno dziewczyny, jak i chłopców, bo problem niskiej samoakceptacji dotyka osób każdej z płci, nie tylko kobiet. Zaprosiłyśmy także do współpracy nastoletnie fotografki, których obecność sprawiła, że uczestniczki i uczestnicy sesji czuli się komfortowo i nie bali się pozować przed obiektywem.

Aleksandra, 18 lat:

⭐️ Od podstawówki czułam się wyśmiewana z powodu różnorodności moich oczu. Rówieśnicy widzieli tylko „brzydką i zezowatą” Olę, a nikt nie dostrzegał moich dobrych cech i zdolności. Było mi totalnie przykro, bo byłam oceniana tylko przez pryzmat swojej widocznej niepełnosprawności, a to sprawiało, że czułam się inaczej niż wszyscy. Często nie mamy wpływu na to jak nasze ciało wygląda, ale to nie oznacza, że jesteśmy przez to gorsi czy mniej wyjątkowi. Wierzę, że pokazywanie w mediach różnych ciał i mówienie głośno, że wyretuszowane zdjęcia wpływają na nasze postrzeganie siebie, może zupełnie zmienić życie młodych ludzi w Polsce. Wiem, że mnóstwo nastolatków ma podobną historię do mojej, dlatego też zgodziłam się wziąć udział w sesji i podzielić się doświadczeniem.

[JAK SIĘ CZUŁAŚ PODCZAS SESJI?]
⭐️ Podczas sesji czułam mnóstwo pozytywnej energii i zainteresowania ze strony innych osób. Podobała mi się spontaniczność i wzajemna pomoc. Wszyscy wspieraliśmy się, dobrze się bawiliśmy i byliśmy dla siebie mega otwarci. I to było takie naturalne!

[CO BYŚ POWIEDZIAŁA INNYM?]
⭐️ Wszyscy jesteśmy piękni i wartościowi dokładnie tacy, jacy jesteśmy. Bądź sobą i uśmiechaj się do innych!

Wszystkie portrety z krótkimi historiami uczestniczek i uczestników sesji można zobaczyć na naszym Instagramie oraz na Facebooku.

Fotografki:
Marta Grzyska – aktualnie jest w 3 klasie technikum na profilu fotografii i multimediów. Wiąże z aparatem swoją przyszłość i chce zostać fotografką dla magazynów w dziedzinie fashion i beauty. Cały czas rozwija się w tym kierunku i publikuje prace na swoim Instagramie: @emgie_photos. Warto tam zajrzeć!

Paulina Rybikowska – aktualnie uczęszcza do liceum w Gdyni. Brała udział w wielu projektach Fundacji Fala Nowej Kultury, gdzie rozwijała umiejętności kreatywne i artystyczne. Tym razem wystąpiła w roli fotografki i świetnie się sprawdziła. Zobaczcie sami!